سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

چرا باید پایان نامه های دیگر در رشته خود را بخوانیم؟؟ ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
چرا باید پایان نامه های دیگر در رشته خود را بخوانیم؟؟

چاپ، پذیرش مقاله و چاپ کتاب، مشاوره انجام پایان نامه

چرا باید پایان نامه های دیگر در رشته خود را بخوانیم؟؟

یک از  دلیل های عمده که دانشجویان فارغ التحصیل برای می توانند تلاش کنند برای بهره وری و تولید دانش این است که آنها کمی با مشکلات تحقیق و تولید در روند نگارش پایان نامه خود آشنا شده اند. 
اغلب خواندن پایان نامه های دفاع شده دیگران در حوزه و رشته شما می تواند برای شما درک بهتری از ساختارکلی پایان نامه خودتان و درک کلی از آنچه انتظار دارید ، مفید باشد. می توانید از دانشجویان قبلی نسخه های پایان نامه یشان را بخواهید. همچنین ، بیشتر کتابخانه ها و حتی گروه ها نسخه های چاپی یا دیجیتال شده از پایان نامه های دانشجویان را در بایگانی نگهداری می کنند. در زمانی که من بخواهم پایان نامه کارشناسی ارشد خودم را انجام دهم (یک مطالعه کیفی) ، برای من یافتن ایده درباره آنچه که من می خواهم بنویسم بسیار مفید است که مطالعه پایان نامه کیفی دانشجویان سابق ، به ویژه بخش روش تحقیق آن ها را بررسی کنم. این مطالعه پایان نامه می تواند کاملاً متفاوت از پروژه من باشد اما من میتوانم از آن به عنوان نمونه ای استفاده کنم که به من ایده دهد و کمک کند تا ساختار کلی از آن چه باید انجام هم را در ذهنم ترسیم کنم.


هنگام استفاده از این استراتژی کمی احتیاط کنید. هنگامی که پایان نامه شخص دیگری را می خوانید ، محصول نهایی پژوهش و تلاش های او را می خوانید. محصولی که احتمالاً متاثر از بسیاری از بازبینی ها یا بر اساس بازخورد دیگران و زمان ، نظر اساتید تغییر کرده است .در نتیجه باید توجه کرد پایان نام های که قرار است شما بخوانید با پایان نامه ای که آن دانشجو ابتدای راه نگار کرده متفاوت است به همین دلیل شما نباید آغاز راه خودتان را با پایان نامه تکمیل شده مقابسه کنید. اگر می بینید که مضطرب شده اید و از خود می پرسید که چگونه می توانید یک پایان نامه را در سطحی که می خوانید انجام دهید ، به خود یادآوری کنید که این پایان نامه در یک روز یا حتی یک ماه نگاشته نشده است و احتمالاً شامل تلاش های مداوم است. ممکن است شما پایان نامه های دیگران را بخوانید و تجربه ای برعکس داشته باشید. بعضی اوقات ، دانش آموزان اطمینان می یابند که بیشتر پایان نامه ها دیگران پایان نامه های با کیفیت و یا آماده انتشار نیستند. به این معنی که شاید پایان نامه شما در این حوزه علمی از سایر پایان نامه ها که پیشتر نگارش شده است با کیفت تر بوده باشد. 


نکته آخر این که خواندن پایان نامه های دیگران می تواند راهی برای ارزیابی مجدد انتظارات شما باشد و ببینید که پایان نامه شما آیا نیاز به بازبینی و اصلاح دارد یا خیر.
 

 
ارسال سفارش استخراج مقاله

مقالات مرتبط
مطالعه موردی یا case study
مطالعه موردی یا case study ...
روایی و پایایی پرسشنامه
روایی و پایایی پرسشنامه چیست؟؟ ...
پژوهش همبستگی
آموزش روش پژوهش همبستگی ...
تفاوت تعریف مفهومی و تعریف عملیاتی
تفاوت تعریف مفهومی و تعریف عملیاتی   ...
چرا باید پایان نامه های دیگر در رشته خود را بخوانیم؟؟
چگونه برای نگارش بهتر پایان نامه خود، پایان نامه های دیگران را مطالعه کنیم؟؟ ...
انجام پایان نامه به روش آمیخته
انجام پایان نامه به روش آمیخته   ...
روش تحلیل محتوا در انجام پایان نامه چیست؟
آموزش روش تحلیل محتوا در انجام پایان نامه.   ...
انواع روش تحقیق کمی پایان نامه
معرفی انواع روش تحقیق کمی در انجام پایان نامه روش تحقیق کمی، با جمع آوری داده های قابل اندازه گیری و اعمال تکن ...
روش تحقیق رگرسیون چندگانه
رگرسیون چندگانه تحلیل رگرسیون یکی از روش های پرکاربرد در مطالعات اجتماعی – اقتصادی است. ...
تحلیل عاملی چیست؟ چه کاربردی دارد؟
تحلیل عاملی چیست؟ تحلیل عاملی از روش های چندمتغیره محسوب می گردد که به متغیرهای وابسته و مستقل بستگی ندارد. ...
© 2022