سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

معرفی گوگل اسکالر ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
معرفی گوگل اسکالر

 معرفی گوگل اسکالر

Google Scholar یک موتور جستجوی علمی تحت وب است که به راحتی قابل دسترسی است و گوگول اسکالر  متن کامل مقاله های، کتاب، و ... را نمایه می کند. Google Scholar در نوامبر 2004 منتشر شد ، که شامل بیشتر مجلات و مقالات داوری شده و کتابهای آکادمیک آنلاین ، مقالات کنفرانس ، پایان نامه ها ، مقاله های پیش چاپ  ، خلاصه مقالات ، گزارش های فنی و سایر ادبیات علمی ، از جمله حق ثبت اختراعات می باشد. محققان علم سنجی تخمین زده اند که این پایگاه شامل تقریبا 389 میلیون سند از جمله مقاله ، استناد و حق ثبت اختراع است که آن را به بزرگترین موتور جستجوی دانشگاهی جهان در ژانویه 2018 تبدیل کرده است. پیش از این نیز ، وسعت گوگل اسکالر در ماه مه سال 2014 160 میلیون سند تخمین زده شده بود. [3] برآورد آماری قبلی نشان می دهد تقریباً 80-90٪ کلیه مقالات منتشر شده به زبان انگلیسی به تعداد تخمینی 100 میلیون در این پایگاه وجود دارد.

 

روی شانه های غول ها بایستید.

گوگل اسکالر یک ابزاز ساده برای جستجوی گسترده مقالات و مدارک علمی ارائه می دهد. شما می توانید از یک مکان ، در بسیاری از رشته ها و منابع جستجو کنید: مقالات ، پایان نامه ها ، کتاب ها ، خلاصه مقالات و نظرات دادگاه ،  ناشران دانشگاهی ، انجمن های حرفه ای ، کتابخانه های آنلاین ، دانشگاه ها و سایر وب سایت ها. گوگل اسکالر به شما کمک می کند آثار مرتبط با پژوهش خودر را در سراسر جهان پیدا کنید

 

ویژگی های Google Scholar

     تمام مدارک علمی را از یک مکان مناسب جستجو کنید
     آثار ، استنادات ، نویسندگان و نشریات مرتبط را کاوش کنید
     مقاله یا مدرک علمی کامل را از طریق کتابخانه یا وب پیدا کنید
     با پیشرفتهای اخیر در هر زمینه و حوزه پژوهشی همراه باشید
     بررسی کنید چه کسی به پژوهش ها و مقالات شما استناد می کند ، به عبارتی دیگر یک پروفایل به عنوان پژوهشگر داشته باشید.

 

اسناد در گوگل اسکالر چگونه رتبه بندی می شوند؟

گوگل اسکولار اسناد علمی و مقالات پژوهشی را که محققان انجام می دهند  به روش های گوناگون رتبه بندی می کند ، همچنین متن کامل هر مقاله ای که منتشر شده است ، انتشار می دهد ، یکی از روش های رتبه بندی این پایگاه بر اساس میزان استنادات دریافتی است.

 

چگونه می توانم مواردی را در Google Scholar جستجو و مشاهده کنم؟

جستجو در گوگل اسکالر به آسانی جستجو در موتور جستجوی گوگل است. برای جستجوی Google Scholar  از صفحه اصلی این پایگاه شروع کنید. یک عنوان یا عبارت جستجو مانند "آنفولانزای مرغی" را وارد کنید.

مانند گوگل ، گوگل اسکالر نیز با توجه جستجوی شما  متن کامل مقاله های مربوط به جستجوی شما ، نویسنده ، منبع و تعداد دفعات استناد شده در منابع دیگر ، را بازیابی می کند. این نکته در گوگل اسکالر مهم است که در برخی موارد کلیک کردن روی عنوان مدرک فقط ممکن است شما را به سایت مقاله ارجاع یا هدایت کند ، نه به متن کامل. لزوماً شما را به متن کامل هر نتیجه جستجو نمی رساند. در نتیجه شما نیازمندید برای رسیدن به متن کامل برخی مقاله ها از سایر ابزار های پژوهش استفاده نمایید.
 ارسال سفارش استخراج مقاله

اخبار مرتبط
Affiliation چیست و چه تفاوتی با موسسه دارد؟
تفاوت بین "موسسه" و "وابستگی سازمانی" در فرم ارسال مجله چیست؟ ...
معرفی گوگل اسکالر
Google Scholar یک موتور جستجوی علمی تحت وب است که به راحتی قابل دسترسی است ...
انواع تحقیق کیفی در انجام پایان نامه
معرفی انواع تحقیق کیفی در انجام پایان نامه ...
معنا و مفهوم شاخص در انجام پایان نامه و مقاله
معنا و مفهوم شاخص در انجام پایان نامه و مقاله ...
آشنایی با نرم افزار ایموس (AMOS) در انجام پایان نامه
آشنایی با نرم افزار ایموس (AMOS) در انجام پایان نامه     نرم افزار ای ...
آشنایی اجمالی با نرم افزار لیزرل
آشنایی اجمالی با نرم افزار لیزرل لیزرل برنامه ای کاربردی است که به منظور اجرای مدلسازی معادلات ساختاری ...
© 2024