سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

نکات طلایی پاورپوینت جلسه دفاع پایان‌نامه
نکات طلایی پاورپوینت جلسه دفاع پایان‌نامه

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله فروغ پاسارگاد

پاورپوینت دفاع از پایان نامه

جلسه دفاع از پایان نامه یکی از مراحل دشوار و در عین حال مملو از اضطراب و نگرانی برای دانشجویان است. این که در جلسه دفاع، باید چه مطالبی را و چگونه عنوان کنند، پرسشی است که ذهن دانشجویان را هفته ها و ماه ها قبل از روز دفاع به خود مشغول می دارد. همه این موارد اهمیت موضوع را به خوبی بازتاب می دهد. گاه یک دفاع بد می تواند همه زحمات دانشجو را بر باد دهد و به همان اندازه، یک دفاع خوب و منطقی و همراه با زمان بندی و شیوه ی درست اجرا، می تواند کاستی های احتمالی پژوهش را پنهان کند. اهمیت متنی که در روز دفاع ارائه می کنید، زمانی بیشتر می شود که بدانید  پاره ای از داوران، فرصت مطالعه  کامل پایان نامه را ندارند و گاه با التفات به چگونگی دفاع دانشجو و نحوه اجرای او، به داوری و ارزیابی پایان نامه می پردازند. برای ساخت پاورپوینت دفاع از پایان نامه با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس بگیرید.
آن چه که در پاورپوینت دفاع باید رعایت شود این است که نه به قدری تعداد اسلایدها زیاد باشد که حاضرین را خسته نماید و نه آنقدر کم باشد که نتواند حق مطلب را ادا کند. بسته به رشته های مختلف بطور استاندارد تعداد اسلاید های پاورپوینت بین 20 تا 40 اسلاید می باشد. آنچه که در اکثر پاورپوینت ها به آن پرداخته می شود، در ابتدا یک اسلاید عنوان است. سپس اسلاید بیان مساله که مشخص شود مساله مورد نظر در این پایان نامه چیست. اسلاید ضرورت تحقیق تا دلیل پرداختن به این موضوع مشخص شود. اسلاید روش و ابزار استفاده شده. اسلاید های توضیح روش انجام کار و نشان دادن نتایج کار. اسلاید پیشنهادات تحقیق و همینطور محدودیت های تحقیق و در انتها سپاسگزاری و پایان. اما همه این موارد بنا بر سلیقه دانشجو و استاد راهنما می توانند حذف شوند و یا موارد دیگری به آنها اضافه شود. مثلا پیشینه تحقیق ممکن است بنا به خواست استاد راهنما به موارد بالا اضافه شود.

 

تصاویر پاورپوینت دفاع پایان نامه

در بیان مطالب بهتر است از اشکال و تصاویر مرتبط استفاده شود که ممکن است در داخل متن پایان نامه باشند و یا برای آماده سازی پاورپوینت از اینترنت گرفته شوند. این تصاویر علاوه بر زیبایی پاورپوینت دفاع به تفهیم بهتر مطالب نیز کمک خواهند کرد.
همچنین بهتر است از امکانات نرم افزار پاورپوینت به شکل اصولی و قاعده مند استفاده شود. مثلا به وفور از انیمیشن استفاده نکنید چرا که حواس حاضرین به متحرک بودن متن ها جلب می شود و ممکن است به خود مطلب توجه چندانی نشود.
نحوه آماده سازی پاورپوینت دفاع پایان نامه


نحوه دانلود قالب جدید برای پایان نامه

خود نرم افزار پاورپوینت تعداد زیادی قالب و طرح دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اما به گوگل بروید و تایپ کنید «قالب پاورپوینت ….. » و بجای …. رشته خود را بنویسید. مثلا در گوگل جستجو کنید «قالب پاورپوینت مدیریت». چندین صفحه را به شما نشان خواهد داد که در آنها قالب های عمران را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. این قالب ها علاوه بر اینکه پاور پوینت شما را به دلیل استفاده نکردن از قالب های تکراری خود نرم افزار پاورپوینت، منحصربفرد میکند، بدلیل زیبا بودن، جلوی خاصی به ارائه ی شما می دهد.


تسلط در ارائه پایان نامه

اما بعد از رعایت تمام این نکات و ساخت یک پاور پوینت زیبا آنچه که ارائه شما را تاثیرگذارتر خواهد کرد، میزان تسلط شما به موضوع بحث تان و اعتماد بنفسی است که در طول جلسه  دفاع دارید. هرچه خودتان پایان نامه تان را بهتر فهمیده باشید آن را بهتر انتقال خواهید داد و سعی کنید با اعتماد بنفس هرچه تمام تر دفاع تان را شروع کنید. در طول دفاع به این مساله فکر کنید که هیچکس به اندازه خودتان در مورد آن مطلب نمی داند و شما توانایی پاسخ دادن به همه سوالات را دارید. مطمئن باشید با رعایت همه ی این نکات بهترین دفاع را خواهید داشت و بهترین نمره را خواهید گرفت.

چه نکاتی را باید در ارائه پاورپوینت پایان نامه رعایت کنیم؟

بعد از نگارش پایان نامه و تایید آن از طرف استاد راهنما و مشاور، دانشجو موظف است به دانشگاه مراجعه کرده و وقت دفاع بگیرد. برای روز دفاع آنچه که دانشجو به آن نیاز دارد یک فایل پاورپوینت است تا بتواند با استفاده از آن به ارائه پایان نامه خود بپردازد. فایل پاورپوینت در واقع نمادی از پایان نامه دانشجو است و هرچه شکیل تر باشد و به نکات کلیدی پایان نامه بهتر اشاره کند، قطعا در نمره دانشجو تاثیر خواهد داشت.


طرح کلی پاورپوینت جلسه دفاع پایان نامه

۱- شناسنامه گزارش: شامل عنوان، نام اساتيد راهنما، مشاور، دانشجو و تاريخ دفاع است. برای ارايه آن در يك اسلايد می توان از صفحه شناسنامه پايان نامه استفاده كرد.
۲- مقدمه: شامل توضيحات مقدماتي براي ورود به بحث است. برای ارايه آن در يك اسلايد می توان از مقدمه فصل يك استفاده كرد.
۳- بيان مساله: شامل چرايی انتخاب موضوع و بيان مساله اصلی براي تحقيق است. برای ارايه آن در يك اسلايد می توان از بيان مساله در فصل يك استفاده كرد.
۴- ضرورت و اهميت تحقيق: در يك اسلايد و به كمك اين بخش در فصل يك تهيه می شود.
۵- اهداف كلی و وي‍ژه: از اهداف تحقيق در فصل يك در يك تا دو اسلايد تهيه مي شود.
۶- فرضيه يا سؤالات: از فرضيه ها يا سؤالات فصل يك در يك اسلايد تهيه می شود.
۷- روش شناسی تحقيق: شامل روش تحقيق، جامعه و نمونه،‌ معرفی روش نمونه گيری از فصل سوم و در 3 تا 5 اسلايد تهيه می شود.
۸- روش آماری : معرفی روش آماری از فصل سوم در يك اسلايد می باشد.
۹-  يافته های تحقيق: ارايه يافته ها با جداول يا نمودار و توضيحات مناسب از فصل چهارم كه با توجه به پایان نامه تان می توانید از تعداد دلخواهی اسلايد استفاده کنید.
۱۰- بحث و نتيجه گيری: از فصل پنجم و تا ۶ اسلايد قابل ارايه می باشد.
۱۱- پيشنهادهای برخاسته از تحقيق: از فصل پنجم در ۲ اسلايد قابل ارايه می باشد.
۱۲- پيشنهادهايی به ساير محققين: از فصل پنجم كه در ۲ اسلايد قابل ارايه می باشد.
۱۳- سپاس: در يك اسلايد از توجه حاضرين تشكر می شود.

 


خدمات مرتبط
معرفی متغیر تحقیق در پایان نامه و مقالات
معرفی متغیر تحقیق در پایان نامه و مقالات معرفی انواع متغیر مورد نیاز در پایان نامه و پژوهش ...
شیوه استناد دهی در پایان نامه به روش APA
شیوه استناد دهی در پایان نامه به روش APA استناد به منابع علمی باعث می گردد تا متن علمی پژوهشگران از اعتبار برخ ...
آموزش انجام پایان نامه به روش مطالعه موردی
آموزش انجام پایان نامه به روش مطالعه موردی. مطالعه موردی (Case Study ) یک نوع روش تحقیق است که به صورت دقیق و عم ...
نکات طلایی پاورپوینت جلسه دفاع پایان‌نامه
نکات طلایی پاورپوینت جلسه دفاع پایان‌نامه. جلسه دفاع از پایان نامه یکی از مراحل دشوار و در عین حال مملو از ...
روش های استناد دهی در پایان نامه
روش های استناد دهی در پایان نامه. هر پایان نامه ای، فارغ از اندازه، موضوع و نوع آن می بایست به منابع و ماخذ دیگر ...
آموزش نحوه دفاع از پایان نامه
آموزش نحوه دفاع از پایان نامه. دفاع از پایان نامه مسلما مهم ترین گام در فرآیند انجام پایان نامه ...
مهمترین نکات ویرایشی پایان نامه
مهمترین نکات ویرایشی پایان نامه. ویرایش پایان نامه یکی از مراحل مهم و حیاتی فرآیند انجام پایان ...
آموزش و مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
آموزش نگارش پایان نامه ارشد. انجام پایان نامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد در اکثر رشته‌های تحص ...
© 2022