سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟
چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله فروغ پاسارگاد

چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟

در گذشته، معیار سنجش موفقیت پژوهشگران، تعداد مقالات پژوهشی بود که به چاپ رسانده بودند، ولی امروزه همه چیز تغییر کرده است. در حال حاضر علاوه بر تعداد مقالات منتشر شده، مجله ای که مقاله تان در آن به چاپ رسیده و مقدار تاثیر آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. نتایج یک پژوهش که از داده های پایگاه علمی Web of Science استفاده کرده است، نشان می دهد که شهرت پژوهشگران و جایگاه آنها در جامعه علمی به کمیت و کیفیت مقالات به چاپ رسیده ارتباط دارد (Peterson, et al.,2014). این امر موجب می گردد که پژوهشگران برای تثبیت جایگاه خود در جامعه علمی تلاش بیشتر نمایند. شما می توانید برای مشاوره در زمینه نگارش، پذیرش، چاپ و افزایش استناد به مقالات خود با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس حاصل کنید. 
مسئولیت پژوهشگران در قبال مقاله خود حتی پس از چاپ آن نیز به اتمام نمی رسد. شواهد نشان می دهد که شهرت علمی نویسندگان به تعداد بالا و قابل توجه استناداتی که مقالات آنها دریافت می کند، بستگی دارد (Peterson, et al.,2014). حال این سوال مطرح می گردد که چطور یک پژوهشگر می تواند جایگاه خود را در جامعه علمی تثبیت نماید؟ سالیانه میلیون ها مقاله علمی به چاپ می رسند، اما پژوهشگران چطور می توانند اطمینان حاصل کنند که یافته هایشان در معرض دید دیگر محققین قرار می گیرد و مورد استناد واقع می شود؟ نتایج یک پژوهش بر روی استنادات مقالات پژوهشی نشان می دهد که تا 50 درصد از مقالات به چاپ رسیده، تنها توسط سه گروه از افراد (نویسندگان، سردبیران و داوران همتا) مطالعه می گردند و 90 درصد آنها اصلا مورد استناد قرار نمی گیرند (Eveleth, 2014). معمولا مقالات به چاپ رسیده توسط دیگر پژوهشگران نادیده گرفته می شوند، مگر این که برای جامعه علمی بسیار جذاب تلقی گردند. جهت رسیدن به این مهم می بایست خلاصه مقاله ای آموزشی، جذاب و ساده تهیه نمایید.


پژوهش خود را با نگارش خلاصه ای مناسب همگانی کنید

با رشد و تکامل دنیا، پژوهش جایگاهی بسیار مهمتر نسبت به گذشته یافته است. با ارائه خلاصه ای از پژوهش خود، علاوه بر پژوهشگران و متخصصین حوزه پژوهشی شما، افراد علاقمند به دستاوردهای علمی خارج از جامعه آکادمیک نیز از پژوهش شما آگاه می گردند. مسائلی مانند گرمایش جهانی و پاندمی COVID-19، توجه همگان را به پژوهش شما جلب می کند. فرآیند چاپ Open Access مقالات نیز نقشی بزرگ در دسترسی پذیری مقالات شما ایفا می کند. با این حال ارائه خلاصه مقاله در واقع در حکم در ویترین قرار دادن پژوهش تان و همگانی شدن آن می باشد.
بسیار مهم است که دیگر پژوهشگران بتوانند از یافته های پژوهش شما در مطالعات خود استفاده کنند. با این حال، در حالی که پژوهشگران برای انتخاب مقالات به چاپ رسیده به عنوان ادبیات تحقیق فقط می توانند به مطالعه چکیده آنها در مجلات بپردازند. مقالاتی که دارای چکیده ای بسیار فنی و پیچیده هستند، به سختی درک می گردند و احتمال کمی برای مورد استناد قرار گرفتن دارند. از طرف دیگر، اگر چکیده مقاله ای به آسانی قابل فهم و جامع باشد، به احتمال خیلی بالا مورد استناد نیز قرار می گیرد.
در حالی که خلاصه مناسب، راه فوق العاده ای برای دسترسی جامعه مخاطب بزرگتر پس چاپ مقاله می باشد، نقشی ارزشمند برای پژوهشگرانی که مطالعات پژوهشی خود را آغاز کرده اند نیز ایفا می کند. با توجه به سرمایه گذاری که در دنیا بر «تحقیق و توسعه» (R&D) صورت پذیرفته است، نگارش خلاصه ای که بر نوآوری، اهمیت و تاثیر در دنیای واقعی تاکید دارد، احتمال اخذ فاند را نیز برای شما افزایش می دهد (Rajagopalan, 2017). از طرف دیگر ارسال خلاصه مقاله به سردبیر پیش از شروع فرآیند پذیرش و چاپ مقاله به شما کمک می کند تا سریعتر از سردبیر پاسخ دریافت نمایید. یافته های پژوهشی که در مجله eLife به چاپ رسیده است نشان می دهد که تعداد مجلات و سازمان های علمی بیشتری به منظور دستیابی به تاثیرگذاری بیشتر، فعالانه از خلاصه مقالات استفاده می کنند (Shailes, 2017). خلاصه مقالات را می توان با سیاستگذاران به اشتراک گذاشت تا انواع مباحثات علمی پیرامون مشکلات واقعی جامعه آغاز گردد.
با این حال علیرغم افزایش محبوبیت خلاصه مقالات، نگارش آنها برای پژوهشگران امری چالش برانگیز به شمار می رود. نویسندگان نه تنها نیاز دارند تا از طریق نگارش خلاصه، پژوهش خود را ساده سازی نمایند، بلکه می بایست با نحوه نگارش و ارائه آن در جامعه علمی آشنا باشند. تمرکز بر ارائه پژوهش و صرف انرژی و زمان برای نگارش صحیح برای نویسندگان از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کاهش استرس پژوهشگران و سوق دادن آنها به مطالعات بیشتر، پلتفرم R Pubsure بخش خلاصه مقاله خود را به عنوان یک ویژگی جدید راه اندازی نموده است.


پلتفرم R Pubsure چه کاری انجام می دهد؟

پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی R Pubsure با هوش بدست آمده از تعامل با بیش از میلیون ها پژوهش طی 18 سال گذشته، مقالات پژوهشی را مورد ارزیابی قرار می دهد. بخش بررسی سه مرحله ای این پلتفرم، مقاله شما را مورد ارزیابی عمیق قرار می دهد و با اشاره به نقاط ضعف مقاله در گزارش خود راه هایی را برای اصلاح مقاله پیشنهاد می دهد و در انتها نیز به مقالاتی که در این فرآیند دارای بیشترین امتیاز هستند، گواهینامه R Pubsure اعطا می کند. 
 
پلتفرم R Pubsure با کمک به بیش از 6000 نویسنده در بهبود مطالعات شان، بخش ارزیابی خلاصه مقاله خود را راه اندازی کرده است. این پلتفرم مقالات شما را ظرف چند دقیقه مورد بررسی قرار می دهد و خلاصه می کند و خلاصه ای مناسب در اختیار شما قرار می دهد. پلتفرم R Pubsure از مهمترین عبارت و یافته های مطالعه شما استفاده می کند تا پژوهش شما را با کمترین تعداد کلمات و به درستی توضیح دهد. علاوه بر این، این خلاصه بهترین کلمات کلیدی را شناسایی می کند تا پس از چاپ مقاله تان، بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرد. برای تسریع فرآیند پذیرش و چاپ مقاله، اطمینان حاصل کنید که خلاصه مقاله و گواهینامه R Pubsure را از این پلتفرم دریافت کرده اید.
سخن آخر
با رشد نیاز به ارتباطات بهینه پژوهشی، خلاصه مقالات، ابزاری ضروری برای نویسندگانی به شمار می رود که به دنبال دیده شدن بیشتر هستند. خلاصه مقالات نه تنها به شما کمک می کنند تا مقالات شما بیشتر در معرض دید افراد قرار گیرد، بلکه نقشی اساسی در افزایش تعداد استنادات به مقالات شما می گردد و شهرت علمی شما را افزایش می دهد. علاوه بر این خلاصه مناسب، احتمال اخذ فاند، دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر و فرصت های همکاری با پژوهشگران برتر را بالا می برد. در انتها شما می توانید برای مشاوره در زمینه نگارش، پذیرش، چاپ و افزایش استناد به مقالات خود با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس حاصل کنید. 
منابع
A. M. Petersen, et al. – Reputation and impact in academic careers. Proceedings of the National Academy of Sciences, 2014. Retrieved from https://www.pnas.org/content/early/2014/10/03/1323111111.abstract?sid=cfe6f1f4-f2e7-43e0-b54b-c3aa1a64c810
Rajagopalan - Lay summaries are not for researchers, they are for funders, too. Editage Insights, 2017. Retrieved from https://www.editage.com/insights/lay-summaries-are-not-just-for-researchers-they-are-for-funders-too?loginform=loggedin-normal
R. Eveleth - Academics Write Papers Arguing Over How Many People Read (And Cite) Their Papers. Smithsonian Magazine, 2014. Retrieved from https://www.smithsonianmag.com/smart-news/half-academic-studies-are-never-read-more-three-people-180950222/#O5q1GSA4FStDC9HX.99
S. Shailes - Plain-language Summaries of Research: Something for everyone. eLife, 2017. Retrieved from https://elifesciences.org/articles/25411

 

 


خدمات مرتبط
معرفی موتور جستجوی علوم پزشکی(پابمد PubMed)
معرفی موتور جستجوی علوم پزشکی(پابمد PubMed).  پابمد (PubMed)، یک موتور جستجوی علمی اس ...
نحوه مطالعه سریع مقالات علمی
نحوه مطالعه سریع مقالات علمی اگر به منظور نگارش پایان نامه و مقاله به تازگی فرآیند جستجو و مطالعه ادبیات تحقیق ...
نکاتی در مورد آموزش بورس
نکاتی در مورد آموزش بورس. از با اهمیت ترین مکانیسم ها جهت جذب سرمایه های اندک اشخاص و مدیریت مطلوب منابع مالی در ...
هوش مصنوعی؛ آینده صنعت چاپ مقالات علمی
آیا هوش مصنوعی در صنعت چاپ  مقالات علمی جایگاهی دارد؟ آیا هوش مصنوعی قادر است جستجوی منابع علمی را آسان تر کند ی ...
چطور از Google Scholar استفاده کنیم؟
چطور از Google Scholar استفاده کنیم؟ پلتفرم Google Scholar، موتور جستجویی است که ادبیات تحقیق و منابع آکادمیک را ...
نحوه ارزیابی مجلات علمی
نحوه ارزیابی مجلات علمی.این نوشتار به دیگر عواملی که می بایست برای ارزیابی مجلات علمی لحاظ نمایید، پرداخته است.  ...
نکاتی برای نگارش بهتر متون علمی
نکاتی برای نگارش بهتر متون علمی. بنا به نظر بسیاری از دانشجویان، نگارش متون علمی را امری دشوار می باشد. با این ح ...
چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟
چطور تعداد استناد به مقالات پژوهشی را افزایش دهیم؟ ...
نحوه نوشتن افلیشن در مقاله
نحوه نوشتن افلیشن در مقاله.  در این نوشتار ابتدا قصد داریم بدانیم افیلیشن چیست و سپس روش صحیح ن ...
آموزش ترجمه تخصصی متون آکادمیک
ترجمه تخصصی متون آکادمیک. یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در انتشار متون آکادمیک، کیفیت ترجمه م ...
© 2023