سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

تبدیل پایان نامه به کتاب
تبدیل پایان نامه به کتاب

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله فروغ پاسارگاد

تبدیل پایان نامه به کتاب

پژوهش هایی که در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری انجام می گردند، بسیار با ارزش هستند. محقق این پژوهش ها، ساعت ها وقت صرف انجام آن نموده است تا بتواند از آن در مقابل چندین پروفسور از آن دفاع نماید. اما آیا این پژوهش را می توان برای طیف گسترده تری از مخاطبین ارائه داد؟ پاسخ این سوال مثبت است. هسته مرکزی بسیاری از کتاب های موفق آکادمیک را پژوهش های انجام شده به عنوان پایان نامه و رساله، شکل داده است. برای مشاوره در زمینه تبدیل پایان نامه به کتاب با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس حاصل کنید.
در بسیاری از موارد، از پایان نامه و رساله مقالاتی استخراج می گردد که در مجلات علمی به چاپ می رسند. در برخی از موارد هم این پایان نامه و رساله ها به کتاب تبدیل می گردند. شما برای تبدیل پایان نامه به کتاب چند گزینه پیش روی خود دارید:
•    تبدیل کل پایان نامه به کتاب: این گزینه مستلزم این است که پایان نامه شما، موضوع مورد علاقه بسیاری از افراد جامعه آکادمیک باشد. از آن جا که پایان نامه با سوال شروع می گردد، پایان نامه با پاسخ به این سوال و بیان اهمیت آن در یک حوزه مطالعاتی وسیع و پایش تاثیر و سیر تکاملی آن می باشد.
•    تبدیل بخشی از پایان نامه به کتاب: این گزینه مستلزم این است که پژوهشی در حال پیشرفت در حال انجام است. یک کتاب (احتمالا با همکاری چندین نویسنده) می تواند بخش های انجام شده این پژوهش را پوشش دهد.
نقش ناشر کتاب، برقراری ارتباط میان نویسندگان و مخاطبین کتاب می باشد. هنگامی که قرار است پایان نامه ای به کتاب تبدیل گردد، برقراری این ارتباط بسیار حیاتی می باشد. بنابراین شناخت ناشری که توانایی برقراری این نوع ارتباط را داشته باشد، حائز اهمیت می باشد. هنگامی که دانشجویی، پایان نامه یا رساله خود را برای چاپ به یک ناشر ارائه دهد، آن ناشر ابتدا از خود سه سوال ذیل را می پرسد:
•    آیا حوزه مطالعاتی پایان نامه یا رساله به اندازه کافی برای مخاطبین انتشارات جذاب است؟
•    آیا پایان نامه یا رساله از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد؟
•    آیا می توان پژوهش را از طریق بازخورد متخصصین در فرآیند نقد کتاب، بهبود بخشید؟
نویسندگان نیز می بایست تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری را در نظر بگیرند. چاپ کتاب در مصاحبه دکتری دارای بیشترین امتیاز نسبت به دیگر امور پژوهشی می باشد. از طرف دیگر تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن به مراتب آسان تر از استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ آن در مجلات علمی است. 
بنابراین، توصیه می گردد که پس از دفاع از پایان نامه، در کنار استخراج مقاله از پایان نامه و پذیرش و چاپ مقاله، پایان نامه خود را حتما به ناشری مطمئن مانند موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) بسپارید تا هم به اعتبار علمی خود بیفزاید و رزومه علمی پربارتری فراهم آورید و احتمال پذیرش خود را در مصاحبه دکتری افزایش دهید.

تفاوت های پایان نامه و کتاب

در پایان نامه، افرادی که آن را مطالعه می کنند (یعنی استاد راهنما و داوران)، کاملا بر محتویات تسلط دارند، ولی در کتاب، افراد مطالعه کننده آن لزوما بر محتویات آن تسلط ندارند و احتمالا تنها آشنایی کمی با حوزه مطالعاتی آن دارند. بنابراین توصیه می گردد که هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب، جزئیات بیشتری را در آن بگنجانید تا مخاطبین آن هنگام مطالعه پژوهش شما با تمامی ابعاد آن نیز آشنا گردند.
 هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب، ابعاد جالب، جذاب و غیر معمول پژوهش می بایست در همان آغاز معرفی گردند. پس از این بخش، می بایست به شرح اطلاعات زمینه ای و مباحث نظری پژوهش خود بپردازید. به عنوان یک قاعده عمومی، هنگام نگارش کتاب از جزء به کل حرکت نمایید. یعنی برای جلب توجه مخاطب می بایست جذاب ترین مطالب پژوهش خود را در ابتدای کتاب ذکر نمایید تا او جذب کتاب گردیده و تا انتهای آن را مطالعه نماید.
به طور معمول، پایان نامه ها سرشار از پاورقی و منابع علمی می باشند. با این مشخصه داوران پایان نامه بهتر تحت تاثیر قرار می گیرند. اما این مشخصه ای نیست که کتاب به آن نیاز داشته باشد. در واقع توصیه می گردد که هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب، به اندازه کافی از تعداد پاورقی و منابع علمی آن بکاهید. 
سخن آخر
تبدیل پایان نامه به کتاب به دلیل تفاوت ماهوی این دو امری دشوار به شمار می رود. هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب شما می بایست محتویات پایان نامه را در قالب استاندارد کتاب قرار دهید که این امری تخصصی می باشد. از این رو توصیه می شود که برای مشاوره در زمینه تبدیل پایان نامه به کتاب با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس حاصل کنید.
 

 


خدمات مرتبط
تبدیل پایان نامه به کتاب
تبدیل پایان نامه به کتاب پژوهش هایی که در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری انجام م ...
چطور کتاب بنویسیم؟
چطور کتاب بنویسیم؟ برای بسیاری از افراد، نوشتن کتاب در حکم رویایی دست نیافتنی است. نگارش کتاب ...
چاپ کتاب با کمترین هزینه
چاپ کتاب با کمترین هزینه. عموما چاپ کتاب برای علاقمندان به علم و مطالعه عملی حائز اهمیت است. با ...
چطور نقد کتاب بنویسیم؟
چطور نقد کتاب بنویسیم؟ ...
© 2024