سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

چاپ کتاب با کمترین هزینه
چاپ کتاب با کمترین هزینه

خدمات پذیرش مقاله، استخراج مقاله و چاپ کتاب

چاپ کتاب با کمترین هزینه

عموما چاپ کتاب برای علاقمندان به علم و مطالعه عملی حائز اهمیت است. با این حال شاید کمتر کسی فرآیند چاپ کتاب را با خود مرور و مورد بررسی قرارداده است. خوشبختانه امروزه تعداد افراد دارای تحصیلات عالی در جامعه نسبت به دهه های گذشته خیلی بیشتر شده تولید محتوای علمی دانشگاهی که حاصل تحقیقات و پایان نامه های دانشجویی مخصوصا از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد نیز افزایش یافته است. دانشجویان می توانند تا در زمینه چاپ کتاب با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس بگیرند.


مزایای چاپ کتاب

معمولا دانشجویان و و اساتید دانشگاهی علاقه زیادی به مقاله سازی از آثار علمی خود دارند. با کمی توجه در می یابید که هر استاد یا دانشجوی در تحصیلات تکمیلی تعداد زیادی مقاله در مجلات مختلف ISI، SCOPUS، ISC  و سایر پایگاه ‌های معتبر علمی مانند PubMed به چاپ می ‌رساند. اما خلائی که به صورت جدی در دانشگاه ها با آن روبرو هستیم نگارش کتاب حتی در بین اساتید دانشگاه است. عدم آشنایی با مزایای نگارش کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب است که این خلا را بوجود آورده است.
نگارش کتاب در بین اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های معتبر جهان بسیار مرسوم است و بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در پایان دوره تحصیلات خود، نتایج پژوهش‌ها و یافته‌های خود را در قالب کتاب منتشر می‌کنند. بنابراین می‌توان ادعا نمود که با وجود داشتن میلیون‌ها دانشجو در سطح تحصیلات تکمیلی و هزاران استاد و مدرس دانشگاه، حجم تالیف کتاب‌های دانشگاهی در ایران در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار ناچیز است. در این بخش برخی از مزایای چاپ کتاب لیست گردیده اند:
•    هزینه ترجمه یک مقاله و  و ارسال  آن به یک مجله خارجی جهت اخذ پذیرش، به مراتب بسیار بیشتر از چاپ یک کتاب 200 صفحه ای خواهد بود! اگر هم بخواهید اقدام به اخذ پذیرش مقاله در مجلات داخلی بکنید، به یک بازه زمانی 6 ماه تا 1 سال و گاهی حتی بیشتر برای داوری نیاز است، در صورتیکه چاپ کتاب در عرض چند روز انجام خواهد گرفت.
•    مخاطبین مقالات محدود بوده و فقط مختص به همان مجله می باشند، اما کتاب هیچ محدودیتی برای ارائه به افراد و یا مراکز علمی و نمایشگاه ها و ... ندارد و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
•    چاپ کتاب، علاوه بر ارتقای رزومه، موجب اعتبار و اعتماد بنفس شما در میان هم رشته ای ها و اجتماع میشود.
•    چاپ کتاب (به صورت تالیفی و یا ترجمه) میتواند برای شما موجب کسب موفقیتهای بین المللی شده و یا بعنوان برگزیده کتاب سال دانشجویی و یا دانشگاهی در کشور انتخاب شوید.
•    اگر دانشجوی دانشگاه آزاد هستید، چنانچه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید، 2 نمره واحد پایان نامه را اخذ خواهید کرد. به این ترتیب موجب افزایش معدلتان خواهید شد که در مصاحبه دکترا دارای امتیاز است.
•    زمانی که کتابی را چاپ میکنبد، این مسئله نشان از تفاوت شما نسبت به دیگر داوطلبین متقاضی برای دکترا بوده و داور بعنوان یکی از اعضای هیئت علمی و استاد راهنمای آن دانشگاه مطمئن میشود که میتواند بر روی شما حساب باز کند.
•    چاپ کتاب موجب انتقال افکار و تولید علم خواهد شد.
•     چاپ کتاب موجب ثبت آثار و جلوگیری از سرقت ادبی میشود.


تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب علاوه بر این که می تواند به بالا بردن سطح علمی و ذخایر تحقیقاتی کشور کمک کند بلکه امتیاز ویژه ای نیز در رزومه دانشجو محسوب می شود. تالیف حداقل یک کتاب در حوزه تخصصی شما می تواند برگ برنده ای در آزمون مصاحبه دکتری باشد. برخلاف تصور بسیاری از دانشجویان، تبدیل پایان نامه به کتاب مراحل کاملا ساده ای دارد و شما می توانید با اعمال تغییرات اندک در پایان نامه خود، آن را تبدیل به یک کتاب کرده و چاپ کنید.


مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

•    قدم اول انتخاب نام برای کتاب است. وقتی پایان نامه برای تبدیل شدن به کتاب انتخاب می شود دیگر باید نامی جدید و متناسب با موضوع کتاب داشته باشد و نباید عینا از عنوان پایان نامه برای نام کتاب هم استفاده کنید.
•    به طور کلی باید هر چیزی که در متن به پایان نامه بودن اشاره دارد حذف شود. مثلا در متن پایان نامه هر کجا که کلمه پایان نامه، مقاله، تحقیق و کلمات اینچنین استفاده شده را به کتاب تبدیل کنید و عبارات استاد راهنما، استاد مشاور و هر نشانه مربوط به پایان نامه را حذف کنید.
•    تیترها و عناوین فصول باید کاملا تغییر کنند و به عبارات مشابه تبدیل شوند.
•    هر بخش از کتاب باید به جای یک فصل شامل دو فصل شود و شروع هر فصل از یک سوم صفحه باشد. شماره فصل باید با عدد مشخص شود و فصل ها حجم متناسبی داشته باشند.
•    اصطلاحات و کلماتی که معادل لاتین دارند در پاورقی ذکر شوند.
•    پاورقی ها، منابع و پینوشت های پایان نامه براساس شیوه نامه نگارش و ویراش کتاب که از سوی معاونت پژوهش ابلاغ شده است تنظیم و تبدیل به شیوه کتاب شود.
•    وقتی پایان نامه به کتاب تبدیل می شود یک منبع دیگر به منابع ذکرشده در انتهای کتاب فعلی اضافه می شود که در واقع پایان نامه خودتان است.
•    بخش هایی همچون اهداف، فرضیات و بیان مساله مختص پایان نامه هستند. بنابراین هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب لزومی ندارد از آن ها استفاده کنید. اما می توانید اطلاعات ضروری این بخش ها را در قسمت های دیگر کتاب استفاده کنید. مثلا اهداف را به مقدمه کتاب اضافه کنید.
•    نوشتن پیشگفتار برای کتاب می تواند به بهتر شدن آن کمک کند بنابراین با کمک اساتید خود یک پیشگفتار برای کتاب تهیه کنید.
•    به این نکته نیز توجه داشته باشید که عنوان و توضیح جداول در بالای آنها و عنوان و توضیح اشکال و نمودارها در پایین آن ها قرار می گیرند.


هزینه چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب بستگی به این دارد که شما چه تعداد تیراژی را می خواهید چاپ کنید؟ کتابتان چند صفحه است؟ صفحات رنگی و گلاسه باشند یا سیاه و سفید؟ ضخامت کاغذ و نوع جلد کتاب نیز بروی قیمت تاثیرگذار است. در مجموع اگر بخواهید، با کمترین هزینه ممکن هم میتوانید کتابتان را چاپ کنید. یعنی با تعداد نسخه و تیراژ پایین مثلا 30 نسخه! تعداد پایین کتاب هیچ تاثیری بر کاهش یا افزایش امتیاز مصاحبه دکترا ندارد زیرا داخل کتاب در بخش تیراژ، تعداد 1000 جلد لحاظ خواهد شد. این امر کاملا قانونی بوده و دارای شماره انتشار بین الملل، ثبت در کتابخانه ملی و مجوز از ارشاد نیز خواهد بود.


مراحل چاپ کتاب

•    فرستادن فایل دانشجو به انتشارات
•    بررسی فایل
•    بستن قرارداد و تعیین هزینه چاپ کتاب و هماهنگی های موردنیاز به منظور چاپ کتاب مانند ویراستاری، طرح جلد و ...
•    دریافت شماره شابک 
•    اخذ فیپا
•    تحویل فایل نهایی توسط صاحب اثر و یا بخش صفحه آرایی موسسه چاپ کتاب
•    اخذ مجوز براساس فایل نهایی از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی
•    طراحی و اخذ مجوز
•    فرستادن اثر نهایی به لیتوگرافی، چاپخانه و صحافی
سخن آخر
اگر قصد ادامه تحصیل یا استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارید می بایست از رزومه قوی برخوردار باشید تا در امور آموزشی و پژوهشی مختلف از آن استفاده نمایید. برای مثال برای دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را دارند، داشتن یک کتاب تالیفی یا ترجمه‌ای یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیر قابل اجتناب است. این ضرورت‌ ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. دانشجویان کارشناسی ارشد یا دکتری که از پایان نامه خود دفاع کرده اند بهترین موقعیت را در اختیار دارند تا از مزایای چاپ کتاب خود استفاده نمایند. این کتاب می‌‌تواند شامل تمامی بخش‌های پایان نامه یا تنها فصل خاصی از آن باشد. دانشجویان می توانند تا در زمینه چاپ کتاب با موسسه خدمات دانشجویی (فروغ پاسارگاد) تماس بگیرند.

 


 


خدمات مرتبط
تبدیل پایان نامه به کتاب
تبدیل پایان نامه به کتاب پژوهش هایی که در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری انجام م ...
چطور کتاب بنویسیم؟
چطور کتاب بنویسیم؟ برای بسیاری از افراد، نوشتن کتاب در حکم رویایی دست نیافتنی است. نگارش کتاب ...
چاپ کتاب با کمترین هزینه
چاپ کتاب با کمترین هزینه. عموما چاپ کتاب برای علاقمندان به علم و مطالعه عملی حائز اهمیت است. با ...
چطور نقد کتاب بنویسیم؟
چطور نقد کتاب بنویسیم؟ ...
© 2023