سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

ده دلیل برای دریافت و استفاده از ORCID iD ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
ده دلیل برای دریافت و استفاده از ORCID iD

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله فروغ پاسارگاد

ده دلیل برای دریافت و استفاده از ORCID iD


1. ORCID iD شمارا برای کار و سازمانتان قابل اعتماد می کند.  در کوتاه ترین زمان می توانید از آن استفاده کنید. برای مثال، زمانی که به  دانشگاه‌تان وصل می شوید (سیستم اطلاعات پژوهشی جاری)، و یا نوشته هایتان را ارسال می کنید و یا برای دریافت کمک مالی، اقدام می کنید. همیشه از شما خواسته می شود که در داخل سیستم ORCID خود، وارد کرده و کلمه و رمز عبورتان را وارد کنید و از این طریق است که ارتباطی درست بین شما و اطلاعات‌تان برقرار شده و بعد از آن، به شما اجازه دسترسی داده خواهد شد.  

2. کد ORCID امکان ایجاد هویت اشتباه را کاهش میدهدد. بسیاری از محققین، از نام‌های شبیه به هم و یا مشابه استفاده می کنند که امکان اشتباه گرفته شدن نامشان با افراد دیگر را محتمل می کند. این مسئله در زمانی که نامتان را تغییر داده باشید، از شکل‌های مختلف نگارش نامتان استفاده کرده باشید و یا نامتان به زبان‎های دیگر نوشته شده باشد، بیشتر اتفاق می افتد. داشتن ORCID iD  مختص خودتان و استفاده از آن، شناسایی درست شما را تضمین می کند. 

3. شما مالکیت و کنترل صفحه ORCID خود را در اختیار دارید، اینکه چه اطلاعاتی را در آن قرار دهید و چگونه آن را به اشتراک بگذارید. کنترل پژوهشگر، هسته اصلی یک ORCID  است. تنها شما می توانید برای خود یک ORCID iD داشته باشید و تنها شما می توانید صفحه خود را بسازید. شما انتخاب می کنید که چه اطلاعاتی مرتبط با iD شما قرار بگیرد و این اطلاعات را با همه، هیچ کس و یا سازمان‌های مورد اطمینان خود (بطور مثال، اعضایORCID، کسانی که در وهله اول باید اجازه شما را برای دسترسی به صفحه شما داشته باشند)، به اشتراک بگذارید. تنظیمات میزان دیده شدن ORCID، مرحله به مرحله است و از این رو، شما می توانید اطلاعات متفاوتی را در معرض دید افراد متفاوت بگذارید.

4. هرچه می گذرد، سیستم های بیشتری که تاکنون از آنها استفاده کرده‌اید، به ORCID وصل می شوند. با بیش از  700 عضو و بیش از 500 سیستم فعال، ORCID امروزه در تعداد زیادی از جریان‌های کاری شما مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال، قسمت اعظم سیستم های پذیرش مقاله، از ORCID iDها استفاده می کنند و بیش از 1600 ژورنال، از اکثر یا تمامی نویسندگان می‌خواهند که ORCID iD داشته باشند. سیستم های اصلی CRIS نیز، مانند سیستم های دیگری نظیر پروفایل‌های پژوهشگران، تامین بودجه و مخازن از ORCID استفاده می کنند. و تعداد سیستم های متصل به  ORCID بیشتری هر ماهه برپا می شوند!

5. کد ORCID باعث صرفه جویی در وقت شما میشود. "یکبار وارد آن شوید و بارها از آن استفاده کنید". هدف اصلی ما  برای شما، سامان دادن به پژوهش‌ و اطلاعات کاریتان با استفاده از ORCID iD و صفحه ORCID  است و نیز، به‌روزرسانی هایی برای جابه‌جا شدن آسان شما به سیستم های دیگری که از آنها استفاده می کنید. این امر نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کند، بلکه، این اطمینان را به شما می دهد که اطلاعات صفحه شما توسط سازمان شما به رسمیت شناخته شده است.

لینک ثبت نام در ORCID iD:
https://orcid.org/register

6. کد ORCID موجب ایجاد شهرت بیشتر  برای شما و پژوهش‌تان می شود. استفاده از iD، یک ارتباط درست بین iD شما و فعالیت‌های پژوهشی‌تان فراهم می کند. برای مثال، چناچه شما در دفعه بعدی که درحال بازبینی مقاله هستید، iD خود را بسازید، فعالیت شما در صفحه ORCID شما ثبت و به رسمیت شناخته می شود و شما را قادر می سازد که آن را با تمامی سازمان‌هایی که درحال تعامل با آنها هستید، به اشتراک بگذارید. 

7. کد ORCID باعص بهتر دیده شدن پژوهش های شما می شود. ارتباطات نیز به این روند بهتر دیده شدن کمک می کنند. تعدادی از پایگاه‌ها، از ORCID iD ها به عنوان عبارات جستجو و یا روشی برای بهبود نتیجه‌ی جستجو استفاده می کنند. 

8. ثبت نام در ORCID و استفاده از ORCID iD رایگان است. هر کسی که در هر امر پژوهشی، علمی و نوآوری فعالیت می‌کند، می تواند برای داشتن یک iD ثبت نام کند. ما توسط درآمد حاصل از عضویت سازمان های تحقیقاتی در سراسر جهان، سرمایه گذاران، ناشران، موسسات تحقیقاتی، و سایر ارگان ها پشتیبانی شده ایم.

9. ثبت نام در ORCID، استفاده از آن و در ارتباط قرار دادن iD خودتان با سازمان‌تان و کارتان آسان است. ثبت نام در آن کمتر از یک دقیقه وقت می گیرد و تمام چیزی که به آن احتیاج دارید، یک شکل از نامتان، آدرس ایمیلتان و یک رمز عبور است و ارتباط دادن اطلاعات اضافی هم از همیشه آسانتر می شود. 

10. کد ORCID شما کد شناسایی دیجیتال مادام العمر شماست. ORCID، یک سیستم آزاد، بین المللی، اجتماعی و چند ضابطه ای است. شما می توانید آن را در هر سیستم مرتبط با ORCID استفاده کنید. ما از چند زبانی و مجموعه ی کاراکترها پشتیبانی می کنیم. شما می توانید از iD خود در هر مرحله ای از جریان پژوهشی، آموزشی و کاری خود، استفاده کنید. 

در ادامه می توانید مقاله بسیار مفید DOI چیست؟را بخوانید.


 
ارسال سفارش استخراج مقاله

مقالات مرتبط
حتی انیشتین هم از فرآیند داوری همتا متنفر بود!
حتی انیشتین هم از فرآیند داوری همتا متنفر بود! امروزه بیشتر مقالات علمی تنها پس از بررسی نقاط ضعف و قوت تحقیق تو ...
ده دلیل برای دریافت و استفاده از ORCID iD
ده دلیل برای دریافت و استفاده از ORCID iD ...
DOI چیست؟
DOI چیست؟ ...
چارچوب نظری تحقیق
چارچوب نظری تحقیق ...
© 2021